Britani e Madhe, video e shpëtimit dramatik të një burri nga çatia e një ndërtese që digjet

britani e madhe video e shpetimit dramatik te nje burri nga catia e nje ndertese qe digjet

Një zjarr i madh shpërtheu në një ndërtesë shumëkatëshe në Reading, Britani, me pamje dramatike që tregonin një punëtor duke u shpëtuar nga një vinç.

Videoja e postuar në rrjetet sociale tregon zjarrin në një kantier ndërtimi, me një punëtor të bllokuar në çatinë e ndërtesës, i rrethuar nga flakët dhe tym i dendur i zi në qendër të qytetit. Një arkë e bardhë ulet nga vinçi drejt punëtorit, i cili futet në të.

Një punëtor shpëtohet me vinç pasi një zjarr i madh shpërtheu në një ndërtesë shumëkatëshe në Reading. Një zjarr i madh shpërthen në kantierin e Reading.

Një turmë njerëzish mund të shihet duke parë me tmerr ndërsa zjarrfikësit punojnë për të shuar flakët. Sipas Sky News, dy persona u dërguan në spital për shkak të thithjes së tymit pas zjarrit të madh në kantierin e Station Hill.

Redwood Consulting tha se vendi ishte evakuuar: Ne aktivizuam menjëherë planet tona të emergjencës nga zjarri, agjencitë përkatëse u njoftuan dhe janë aktualisht në vendngjarje,” tha në një deklaratë. “Siguria e atyre që janë në terren dhe e publikut të gjerë është gjithmonë prioriteti ynë i parë dhe si rezultat vendi është evakuuar.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts