Britania e Madhe do të udhëheqë përpjekjet për të bllokuar Rusinë në Interpol

Britania do të kërkojë të pezullojë Rusinë nga organi ndërkombëtar i policisë Interpol, i tha parlamentit të hënën Sekretarja e Brendshme e Mbretërisë së Bashkuar, Priti Patel.

“Qeveria ukrainase ka kërkuar sot që qeveria ruse të pezullohet nga anëtarësimi i saj në Interpol dhe ne do të drejtojmë të gjitha përpjekjet ndërkombëtare për këtë qëllim”, tha Patel.

Interpoli është një agjenci globale që lehtëson policinë në 195 vendet e saj anëtare për të bashkëpunuar në hetimet penale.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.