Britania heq vizat për personelin e Ministrisë së Mbrojtjes së Kosovës dhe FSK-së, ministri: Dëshmi e kredibilitetit te partnerët

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedonci, ka njoftuar se nënkoloneli Steve Forrest, këshilltar bilateral në Ministrinë e Mbrojtjes, i ka bërë me dije ditën e sotme vendimin e autoriteteve të Mbretërisë së Bashkuar për udhëtim pa viza për personelin e Ministrisë së Mbrojtjes dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës që zhvillojnë aktivitete ushtarake dhe zyrtare […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts