Britania raporton numrin më të lartë të rasteve ditore me koronavirus, në 24 orë mbi 49 mijë të infektuar

Britania ka regjistruar shifrat më të larta me koronavirus të raportuara që nga mesi i korrikut.

Numri i infeksioneve është aktualisht më i lartë se vendet e tjera europiane dhe muajin e kaluar u rrit me 60%.

Sipas të dhënave të publikuara rezultuan 49, 156 raste të reja me Covid, numër ky më i lartë ditor që nga 17 korriku.

Numri i rasteve është rritur në mënyrë të vazhdueshme që nga heqja e kufizimeve më 19 korrik, shkruajnë mediat e huaja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *