Britania, sanksione për 386 zyrtarë të tjerë rusë

12:54 11/03/2022

368 anëtarë të tjerë të Dumës ruse, dhoma më e ulët e parlamentit rus, janë shtuar në listën e sanksioneve të Britanisë së Madhe.

Atyre u ndalohet udhëtimi drejt Mbretërisë së Bashkuar si dhe u janë ngrirë asetet.

Sanksionet e Britanisë së Madhe prekin ata që kanë mbështetur luftën.

Në Britani janë sanksionuar më shumë se 500 persona si pasojë e pushtimit rus në Ukrainë./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.