Britania shënon shifra rekord të rasteve me Covid, mbi 40 mijë të prekur në 24 orë, rritet numri i pacientëve në spitale

Britania vijon të ketë raste të larta të infeksioneve me koronavirus.

Autoritetet shëndetësore raportuan se gjatë 24 orëve u shënuan 40, 954 të prekur.

Ndërkohë që 263 pacientë humbën jetën.

Nga ana tjetër numri i përgjithshëm i të shtruarve në spitale mbetet në nivel të lartë, ndërsa mjekët bëjnë apel që qytetarët të mos neglizhojnë masat kundër Covid.

Deri më tani numri i pacientëve në spitale arrin në rreth 8600 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *