Bruksel, Këshilli Europian miraton zyrtarisht Certifikatën Dixhitale COVID

Komisioneri i BE-së për Drejtësinë, Didier Reynders mirëpriti miratimin zyrtar të Certifikatës Dixhitale COVID të BE-së nga Këshilli Europian.

“Presim me padurim ceremoninë e nënshkrimit të rregullores, që do të zhvillohet të hënën e ardhshme në Parlamentin Europian”, shkroi ai në Twitter.

Certifikatat e vaksinimit, testit dhe imunizimit do të hyjnë në fuqi nga 1 korriku. // ATSH 

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *