Bullgaria hoqi negociatat nga axhenda e liderëve të BE

18:58 24/06/2021

Presidenti bullgar Rumen Radev nga Samiti i Liderëve të Bashkimit Evropian që po zhvillohet në Bruksel presidenti bullgar Rumen Radev tha se ai nuk do te bie pre e presionit ndërkombëtar për të hequr veton ndaj Maqedonisë së Veriut.

[embedded content]

Sipas Radev nuk do të votohet pro negociatave para se të nënshkruhen mekanizma të qëndrueshëm për zhdukjen nga librat shkollorë, muzeumet, monumentet dhe politika shtetërore maqedonase të historisë së shtrembëruar dhe të qëllimshme ndaj Bullgarisë.

Klan NewsBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.