“Bunker” në fshatin me 3340 banorë, ja ku po përgatitet Austria për Italinë


Austria ka zgjedhur Sefeldin si vendin ku do të stërvitet në kuadër të ndeshjes së nesërme kundër Italisë. Fshati në fjalë ndodhet në rajonin e Tirolit (Austri) dhe ka vetëm 3340 banorë.

49843622206_2c34d4ef0a_b

Mediat austriake e kanë cilësuar si një “bunker” të vërtetë këtë lokacion, i cili në shumicën e vitit popullohet nga dashamirës dhe praktikues të sportit të skive.

Drejtuesit e federatës vendëse kanë dhënë urdhra të prera në lidhje me privatësinë dhe askush nuk mund t’i afrohet “shtabit” austriak, i cili do të boshatiset sot në mesditë kur Austria të niset drejt Londrës, ku nesër në mbrëmje në orën 21:00 do të sfidojë Italinë e Roberto Mançinit.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *