Burri që fitoi çmimin e lotarisë 10 milionë dollarë dënohet me burgim të përjetshëm

Një burrë nga Karolina e Veriut, i cili fitoi një çmim llotarie prej 10 milionë dollarësh në 2017, është dënuar me burgim të përjetshëm pasi akuzohet për vrasjen e të dashurës së tij në vitin 2020.

News & Observer raporton se Michael Todd Hill, 54 vjeç, nga Leland, u dënua për vrasje të shkallës së parë dhe u dënua të premten për vrasjen e 23-vjeçares Keonna Graham nga Navassa. Graham u raportua e zhdukur më 20 korrik 2020. Më vonë ajo u gjet e vdekur në një hotel me një plagë me armë zjarri në pjesën e pasme të kokës.

Në një njoftim për shtyp nga Distrikti i 15-të Prokurorial i Karolinës së Veriut, prokurorët thanë se pamjet e vëzhgimit nga hoteli treguan se Hill ishte personi i vetëm në dhomë me Graham. Ata thanë se Hill më vonë rrëfeu se qëlloi Grahamin pasi ajo kishte shkruar mesazhe me burra të tjerë ndërsa ishte në hotel.

Hill fitoi 10 milionë dollarë nga një biletë gërvishtëse në gusht 2017, raportoi WECT-TV.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts