“Buzëqesh” Murinjo, ylli italian që u dëmtua në Europian gati të bashkohet me Romën


Mbrojtësi i Romës, Leonardo Spinacola, do të kryejë sot vizitat e fundit mjekësore në Finlandë dhe nëse merr dritën jeshile, shumë shpejt mund të bashkohet me skuadrën e Murinjos.

spinacola

Pas 9 muajsh që qëndroi jashtë fushave, pas atij dëmtimi të rëndë që pësoi në Europian, tani mbrojtësi mund të rikthehet me skuadrën para fundit të sezonit.

Gjithashtu edhe Murinjo është duke e pritur italianin, pasi e ka konsideruar si një pjesë të rëndësishme në revolucionin që do të bëjë me Romën në sezonin e ri.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *