Çekia dhe Britania i bashkohen Polonisë dhe Suedisë, refuzojnë të luajnë me Rusinë në ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës

Republika Çeke dhe Britania i janë bashkuar Polonisë dhe Suedisë në deklarimin e refuzimit të tyre për të luajtur me Rusinë në ndeshjet e ardhshme kualifikuese të Kupës së Botës , duke përmendur pushtimin e Rusisë në Ukrainë.

“Në atmosferen e përshkallëzimit të agresionit të Federatës Ruse kundër Ukrainës, kombëtarja polake nuk do të luajë një ndeshje kundër Republikës Ruse”, tha të shtunën presidenti i Federatës Polake të Futbollit, Cezary Kulesza.

Kapiteni i ekipit kombëtar Robert Lewandowski tha se ai nuk mund të “imagjinonte të luante një ndeshje me Kombëtaren Ruse në një situatë kur agresioni i armatosur në Ukrainë vazhdon”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts