Çelësi i suksesit/ 31 ndryshime për 9 fitore, ja sekreti i Ançelotti-t

Me kampionatin të ndalur si pasojë e ndeshjeve të Ligës së Kombeve, në Madrid kanë nxjerrë bilancet e para. Reali i ka bërë një nisje perfekte sezonit me 9 fitore në po kaq takime mes kampionatit spanjoll dhe kupave të Europës.

Carlo-Ancelotti-smoking-a-cigar-414x247

Të gjithë po mundohen të analizojnë ecurinë e “Los Blancos” dhe sekretin e suksesit të Realit. Gjithçka duket e qartë, çelësi i suksesit është tek aftësia e Karlo Ançelotit për të menaxhuar në mënyrë ideale skuadrën.

Në nëntë takimet e para të sezonit, Ançeloti nuk e ka përsëritur asnjëherë një formacion. Ai ka bërë 31 ndryshime në formacionin titullar, ndryshime që i kanë dhënë mundësi skuadrës të shprehet në maksimumin e saj.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *