Certifikata Europiane Covid merr miratimin e parë

Parlamenti Europian ka dhënë miratimin e parë për certifikatën dixhitale Covid të Bashkimit Europian, që do të lehtësojnë lëvizjen e lirë në Europë gjatë verës, pavarësisht nga pandemia e COVID-19.

Në fakt, Komisioni për Liritë Civile (Libe) i PE-së i ka dhënë dritën jeshile marrëveshjes midis tre institucioneve europiane, me 52 vota pro, 23 kundër dhe tre abstenime.

Projektligji pritet tani në seancën plenare të Eurochamber në qershor.//ATSH

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.