Çështja “Beleri”, kryetarja e Gjykatës Kushtetuese: Nuk ka kërkesë për përshpejtim të procesit për masën e sigurisë

Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Holta Zaçaj, në një konferencë për shtyp, ka folur mes të tjerash edhe në lidhje çështjen e kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës Fredi Beleri.

Ajo u shpreh se nuk ka asnjë kërkesë për përshpejtim të procesit në lidhje me masën e sigurisë.

Ndërsa sa i përket dy kërkesave të tjera, Zaçaj shtoi se janë në fazën e shqyrtimit paraprak.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts