Çështja Beleri, ministrja Xhaçka i përgjigjet Greqisë: I përket drejtësisë, as qeverisë shqiptare dhe as asaj greke

Ministrja Olta Xhaçka ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Jashtëm grek, Giorgos Gerapetritis për çështjen e Fredi Belerit

Xhaçka thotë se fqinjët greke nuk janë të vetmit që kanë të drejtë, duke shtuar se tashmë çështja e Fredi Belerit i përket vetëm drejtësisë shqiptare.

REAGIMI:

Nuk ka mundësi që miqtë & fqinjët tanë grek të jenë të vetmit që kanë të drejtë,kur këmbëngulin në një kërkesë të rrëzuar nga gjykatat shqiptare dhe të qartë për miqtë e partnerët e tjerë, të cilët thonë se kjo është një çështje e drejtësisë shqiptare.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts