Çështja e dinarit dhe dialogu Kosovë-Serbi, nis takimi mes Escobarit dhe Kurtit

TIRANE I dërguari i Uashingtonit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, po zhvillon një takim në Prishtinë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Escobar nisi vizitën e tij në Kosovë një ditë më herët, kur u takua me presidenten Vjosa Osmani, me krerët e partive opozitare dhe me […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts