Çështja e zhvillimit të ndeshjes, reagojnë anglezët: Siguria, problem i… Shqipërisë

SHPËRNDAJE

Reagimi zyrtar i FSHF-së, që publikoi letrën e Drejtorisë së Policisë së Tiranës, e cila nuk merrte përsipër mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Angli, është publikuar si shqetësim edhe në mediat prestigjioze angleze. “Sky Sports” ka kontaktuar me një zyrtar të Federatës Angleze, i cili ka shprehur edhe habinë e tij për këtë ngjarje.

Air Albania

“Dy federatat kanë komunikim të përditshëm para zhvillimit të kësaj ndeshjeje dhe nuk na është bërë me dije asnjë shqetësim për sigurinë e këtij takimi. Kjo është një çështje e brendshme mes autoriteteve shqiptare. Do të ishte e paprecedent që një ndeshje ndërkombëtare të anulohej vetëm disa ditë para zhvillimit të saj”, u shpreh për “Sky Sports” një përfaqësues i zyrës së shtypit në Federatën Angleze.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com