Çështja “McGonigal”/ “Rama ka dalë zbuluar, manipulues i sulmeve ndaj Bashës”, Kulluri: Ka nisur planin e shpifjeve për financimet ruse të PD

ceshtja mcgonigal rama ka dale zbuluar manipulues i sulmeve ndaj bashes kulluri ka nisur planin e shpifjeve per financimet ruse te pd
ceshtja mcgonigal rama ka dale zbuluar manipulues i sulmeve ndaj bashes kulluri ka nisur planin e shpifjeve per financimet ruse te pd

Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri përmes një reagimi në rrjetet sociale është shprehur se detajet e reja të publikuara rreth dosjes “McGonigal” kanë nxjerrë në pah rolin e Edi Ramës si manipulues dhe falsifikator kryesor i sulmeve dhe shpifjeve kundër kryetarit të PD, Lulzim Basha.

Sipas tij tashmë është e qartë se prej vitit 2017, Edi Rama dhe bashkëpunëtorët e tij të afërt kanë vënë në zbatim planin e shpifjeve për financimet ruse të PD.

Ai shkroi toi se në dy vitet e fundit Ramës i është bashkuar jo rastësisht edhe “revolucionari” Sali Berisha, duke shtuar se të dy kanë ecur krah për krah njëri-tjetrit në këtë rrugë.

Reagimi i plotë:

Të nderuar demokratë dhe qytetarë! Duke ju referuar detajeve të publikuara nga dosja hetimore ,“Mc Gonigal”, prej medias prestigjioze Zëri i Amerikës, del në pah roli i Edi Ramës si manipulues dhe falsifikator kryesor i sulmeve dhe shpifjeve kundër kryetarit të PD, Lulzim Basha.

Për publikun, tashmë është e qartë se prej vitit 2017, Edi Rama dhe bashkëpunëtorët e tij të afërt kanë vënë në zbatim planin e shpifjeve për financimet ruse të PD, duke financuar dhe u ndihmuar në këtë përpjekje të ulët nga ish drejtuesi i lartë i FBI, Mc Gonigal.

Në 2 vitet e fundit, Ramës i është bashkuar jo rastësisht edhe “revolucionari” Sali Berisha. Tashmë kjo është shndërruar në rrugë të zakonshme nëpër të cilën ata të dy kanë ecur krah për krah njëri-tjetrit. Një rrugëtim që ka nisur që në vitin 2008 me marrëveshjen e tyre të errët që shkelmoi ekulibrin mes pushtetit parlamentar dhe atij ekzekutiv.

Financimet e supozuara ruse, siç e dëshmon çdo ditë e më qartë drejtësia amerikane, janë një lojë e kurdisur nga Edi Rama dhe shërbëtorët e tij. Kush i shkon nga pas kësaj loje, nuk është asgjë më tepër se zgjatim i pushtetit të Ramës, që në një formë ose tjetër, nuk harron ti shpërblejë të gjithë ata që i bashkohen në aksionin e tij kundër një PD moderne, të pakorruptuar dhe aleate të partnerëve strategjikë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts