ÇËSHTJA “XHOKOVIÇ”/ Në Australi janë të bindur, tenisti serb rrezikon 5 vite burg
Ndërsa pret të lajmin nëse mund të qëndrojë në Australi, situata e Novak Xhokoviç pasurohet me detaje të tjera.

XHOKOVIC

Kampioni serb është rikthyer të flasë në rrjetet sociale, duke shpjeguar versionin e tij të fakteve që kanë të bëjnë me menaxhimin e pozitivitetit me COVID-19 dhe duke pranuar disa gabime që mund të komplikojnë pozicionin e tij, ku ka thënë se ka qenë i infektuar kur ka kryer një intervistë me një gazetar francez.

Sipas medias australiane “Crimes Act”, Nole do të rrezikonte pesë vjet burg për deklarata të rreme në lidhje me pozitivitetin me SARS-COV-2.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *