Çfarë do të diskutohet? Rama sot takohet me Macron në Paris. Ja axhenda

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë sot drejt Francës (Paris), ku pritet të takohet me Presidentin Emmanuel Macron.

 macron ranma

Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e presidencës franceze, e cila ka njoftuar se takimi dy palësh do të mbahet në orën 13:20.

Raportohet se pas këtij takimi Macron dhe Rama do të drekojnë së bashku në Elysee.

Nuk dihet ende se çfarë çështjesh janë në tryezë për diskutim në këtë vizitë të Ramës, me ftesë nga presidenti Macron. Takimi i fundit mes Ramës dhe Macron në Elysee ishte ai i 15 Majit të vitit 2018.

macron

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *