Çfarë ndodh në ShSKUK, 61 pacientë me COVID-19 marrin trajtim në spital

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur që trajtim kundër COVID-19, aktualisht janë duke marrë 61 pacientë.

Ku 18 prej tyre janë duke u trajtuar edhe me oksigjeno-terapi dhe 5 të tjerë në mjekim intensiv pra në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Kurse sipas ShSKUK-së, në klinikat e tjera janë duke u trajtuar diku 25 pacientë të tjerë, ku 12 prej tyre janë në Klinikën Infektive, 22 pacientë të tjerë post-covid në Klinikën e Pulmologjisë dhe në Mjekimin Intensiv në Klinikën Infektive, janë 2 pacientë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.