Çfarë po ndodh me oligarkët rusë? Një tjetër drejtues i Gazprom humb jetën në një “aksident”

cfare po ndodh me oligarket ruse nje tjeter drejtues i gazprom humb jeten ne nje aksident
cfare po ndodh me oligarket ruse nje tjeter drejtues i gazprom humb jeten ne nje aksident

Një tjetër vdekje e dyshimtë ka ndodhur mes oligarkëve rusë.

Andrei Krukoëski, një tjetër menaxher i Gazprom rus ka humbur jetën në rrethana të paqarta. Krukoëski dyshohet se vdiq kur ra nga një shkëmb në Soçi, vendi i famshëm për zhvillimin e Lojërave Olimpike Dimërore të vitit 2014.

Në këtë vend ishte ndërtuar resorti i skive të gjigantit rus Gazprom, drejtor i të cili ishte pikërisht Krukoëski.

Mediat ndërkombëtare kanë raportuar se dyshohet që Krukoëski ka humbur jetën pasi ka rënë nga një shkëmb në Socci që më 1 maj, por lajmi është bërë i ditur vetëm sot.

“Drejtori i përgjithshëm i vendpushimit Krasnaya Polyana në Territorin Krasnodar, Andrey Krukovsky, vdiq si rezultat i një rënieje në rrugën drejt kalasë Achipsinskaya. Ai i donte malet dhe gjeti paqen atje.”, raportoi agjencia e lajmeve TASS me anë të një postimi në rrjetin sociual Twitter.

Sipas mediave ruse, 37 vjeccari është dërguar menjëherë në spital por nuk është arritur të mbajhej në jetë p[avarësisht përpjekjeve të mjekëve.

Krukoëski është i disati në listën e zyrtarëve dhe drejtuesve të Gazprom ose GazpromBank, të cilët janë gjendur të vdekur, dy prej të cilëve bashkë me familjen.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts