Çfarë sjell java e fundit e tetorit për 12 shenjat e zodiakut? Lexoni parashikimin e yjeve nga astrologu i njohur Jorgo Pulla

DASHI
Per juve te shenjes se Dashit java fillon me një gjashtkendesh të favorshem midis Afërditës në shenjën e Shigjetarit dhe Jupiterit në Ujor (28/10). Ky aspekt do të ndihmojë me çështjet emocionale, si dhe me disa marrëveshje financiare që mund të jenë në pritje në këtë moment. Më 30/10 sundimtari juaj Marsi do të kalojë në një shenjë shumë të mirë për të – Akrepi – dhe nga pozicioni i tij i ri do të krijojë mbistimulim dhe do t’ju forcojë energjinë. Përdoreni atë në avantazhin tuaj duke zgjidhur çështjet e pazgjidhura, por kujdes për kostot.
Dashuria: Këto ditë është e mundur të jeni në humor për të bërë gjëra të reja me partnerin dhe të mos qëndroni në shtëpi. Gjashtëkëndëshi i Afërditës me Jupiterin është një aspekt i favorshëm që do të ndihmojë dhe rrisë disponimin e mirë, diçka që do të jetë një përbërës kryesor i ditës. Nëse jeni të lirë, pozicioni i ri i Marsit në shenjën e Akrepit ju ngre humorin dhe , sjell momente pasioni por edhe impuls, të cilat mund t’ju kthejnë në një romancë të vjetër.
Puna dhe Ekonomia: Çështjet që lidhen me punën do ju angazhoj shumë gjatë javës, por mos i lini t’ju krijojnë stres, pasi pas kësaj shkalla e vështirësisë së tyre do të rritet. Katerkendesh i Diellit në shenjën e Akrepit me Saturnin në Ujor më 30/10 mund të “ngrijë” disa marrëdhënie biznesi, veçanërisht nëse ka pikëpamje të ndryshme ne çështje profesionale.

DEMI
Per juve te shenjes se Demit këtë javë përditshmëria juaj do jetë shumë më miqësore me ju pasi duket se do të keni disa momente të këndshme dhe kohë për veten dhe për nevojat tuaja. Gjashtëkëndëshi i Afërditës që është në shenjën e Shigjetarit me Jupiterin tek Ujori do të zhvillohet më 28/10 dhe mund të sjellë një lajm të këndshëm, i cili do të ketë të bëjë me një çështje profesionale. Më 30/10 Marsi do të zhvendoset tek Akrepi dhe do të vini re se do të fillojë të ndikojë në fushën e marrëdhënieve tuaja ndërpersonale. Ndoshta në disa bashkëpunime apo disa marrëdhënie do të ngrihen tonet në periudhën e ardhshme dhe do të ketë rregullime.
Dashuria: Gjashtëkëndëshi Aferdite/Jupiter do ju ndihmojë humorin dhe do jetë një faktor kompensues në një javë që mund të ketë momente tensioni. Kjo do të bëhet më intensive në gjysmën e dytë të javës dhe me hyrjen e Marsit në shenjën e Akrepit mund të ketë disa momente që do të ngrenë polemika mes jush dhe partnerit. Nëse jeni të lirë dhe të interesuar për një person të veçantë, përpiquni të qëndroni larg mosmarrëveshjeve ose diskutimeve, të cilat mund të rrisin tensionet pasi ky është një skenar i mundshëm për këto ditë.
Puna dhe Ekonomia: Çështjet që lidhen me punën do të kenë një pamje dinamike këtë javë dhe në fakt duket se do të ketë lajme të këndshme, por edhe momente të cilat mund të krijojnë distanca. Nga njëra anë, gjashtëkëndëshi i Afërditës me Jupiterin tregon se gjysma e parë e javës do të jetë pozitive për sa i përket planit tuaj të biznesit. Më 30/10 katrori i Diellit në shenjën e Akrepit me Saturnin tek Ujori mund të “ngrijë” një bashkëpunim ose t’ju shtyjë të merrni vendime “të vështira” për një marrëdhënie biznesi.

BINJAKËT
Ndikimi i marrëdhënieve tuaja ndërpersonale do të jetë në qendër të interesit tuaj këtë javë dhe duket se do të jenë për arsyet e duhura, pasi gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Shigjetarit me Jupiterin në Ujor (28/10) sjell lajme të mira. Evoluimi i një marrëdhënieje personale si dhe njohja e përpjekjeve dhe kontributit tuaj brenda një grupi njerëzish, janë skenarë shumë të mundshëm për këto ditë. Më 30/10 Marsi do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe ju fton të tregoni disiplinë në detyrat dhe detyrimet që do të ekzistojnë në të ardhmen e afërt, pasi kjo do të jetë mënyra e vetme për të shmangur vrapimin dhe për këtë arsye stresin.
Dashuria: Gjashtëkëndëshi i Afërditës me Jupiterin ndihmon në momente të bukura me partnerin dhe këto ditë ka shumë mundësi për të bërë gjëra që i kishit në mendje prej kohësh, por që deri më tani nuk ju lejuan nga kushtet e përditshme. Nëse jeni të lirë, është e mundur të afroheni me një person që duket se është në mjedisin tuaj më të gjerë ose keni disa të njohur dhe miq të përbashkët.
Puna dhe Ekonomia: Java do të nisë me ritme të relaksuara përsa i përket punës, por mos u rrëmbeni prej tyre dhe shfrytëzojeni kohën që do të keni, për të përgatitur disa çështje që i përkasin detyrimeve tuaja profesionale, në mënyrë që të mos i lini për momentin e fundit. Hyrja e Marsit në shenjën e Akrepit më 30/10 përuron një periudhë kërkuese për sa i përket përditshmërisë profesionale, ndaj sa më shumë detyrime të përfundoni më herët, aq më të favorizuar dhe të relaksuar do të jeni më pas.

GAFORRJA
Per juve te shenjes se Gaforres, java e fundit e tetorit duket se do të ketë për ju tone më të buta se i gjithë muaji dhe do ju japë “oksigjenin ” që ju nevojitet. Gjashtëkëndëshi i Aferdites në shenjën e Shigjetarit me Jupiterin tek Ujori do të zhvillohet pikërisht më 28/10 dhe do të sjellë mundësi për të hequr qafe disa detyrime rutinë, të cilat kanë mbetur të fundit. Gjithashtu duket se kjo javë do të ketë momente të këndshme që do të vijnë ose përmes takimeve dhe komunikimit me të dashurit tuaj sepse do i kushtoni kohë vetes. Më 30/10 Marsi kalon në një shenjë miqësore për ju Akrep dhe së bashku me Diellin – i cili tashmë është në këtë shenjë – avokoni në një periudhë e cila do të ketë shumë diskutime, takime dhe blerje!
Dashuria: Kjo javë duket se ka mundësi për t’u çlodhur dhe për të kaluar kohën sipas dëshirës, ndaj nëse jeni në një lidhje gjashtëkëndëshi i Afërditës me Jupiterin duket se ju motivon të bëni gjëra për të. Përditshmëria me partnerin do përmirësohet ndjeshëm, diçka që do ju mjaftojë. Nëse jeni të lirë me hyrjen e Marsit në shenjën e Akrepit më 30/10, do të nisë një periudhë e cila do të sjellë disa mundësi për të takuar njerëz të rinj apo për të njohur më mirë një person që ju intereson.
Puna dhe Ekonomia: Çështjet që kanë të bëjnë me sektorin profesional duket se nuk do t’ju shqetësojnë shumë këtë javë, pasi është koha për të marrë frymë për sa i përket punës. Anktheve dhe vrapimit të intervalit të mëparshëm po i vjen fundi dalëngadalë, duke i lënë vendin një periudhe më të relaksuar dhe mbi të gjitha më optimiste.

LUANI
Këtë javë ka shumë mundësi të kërkoni mënyra për t’u çlodhur dhe gjashtëkëndëshi midis Afërditës në shenjën e Shigjetarit me Jupiterin në Ujor rrit shanset për të gjetur një pune të re ose dicka momentale ! Gjithashtu ky aspekt është shumë i dobishëm për çështje që kanë të bëjnë qoftë me marrëdhëniet personale apo me bashkëpunimet. Më 30/10 Marsi do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe nga pozicioni i tij i ri duket se ai do të jetë më kërkues ndaj jush. Kushtojini më shumë vëmendje dhe vëmendje detyrimeve familjare dhe çështjeve që lidhen me shtëpinë, në mënyrë që të mos ju shkaktojnë stres.
Dashuria: Gjashtëkëndëshi Afërditë/Jupiter do të funksionojë në mënyrë të dobishme për një lidhje, e cila mund të jetë përmbytur pak kohët e fundit, pasi do të përmirësojë humorin e mirë, do të ndryshojë klimën për mirë dhe do t’ju shtyjë të “merrni masa” për të! Nëse jeni beqarë ka shumë gjasa që të ketë zhvillime të këndshme në lidhje me një njohje që keni bërë dhe që ju intereson. Është ende po aq e mundur të takosh një person të ri këto ditë dhe ndjenjat duken të zhurmshme dhe të ndërsjella.
Puna dhe Ekonomia: Disa angazhime profesionale që do të shfaqen këtë javë mund t’ju vënë në procesin e përshpejtimit në mënyrë që të jeni në gjendje t’i realizoni ato. Disa diskutime që kanë të bëjnë me çështje profesionale, bashkëpunime por edhe detyrime profesionale, mund të shkojnë shumë mirë nëse zhvillohen deri në mesjavë.

VIRGJËRESHA
Per juve te shenjes se Virgjëreshes , java vjen me emocione kontradiktore pasi nga njëra anë do të ketë disa mundësi në çështjet që lidhen me detyrimet e shtëpisë dhe familjare por nga ana tjetër mund të ketë disa çështje në jetën tuaj të përditshme që do të krijojnë stres. Gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Shigjetarit me Jupiterin tek Ujori do të ndodhë pikërisht më 28/10 dhe do t’ju forcojë frymëzimin, do t’ju sjellë ide të reja dhe mund t’ju çojë në ndryshime dhe shtesa të reja në shtëpi, të cilat do t’ju krijojnë humorin! Nga ana tjetër, katrori i Diellit, i cili është në shenjën e Akrepit me Saturnin tek Ujori, do të zhvillohet në datën 30/10 dhe do t’ju “rikthejë në rregull”.
Dashuria: Gjashtëkëndëshi Afërditë / Jupiter tregon se këto ditë do të jenë shumë të dobishme për ju dhe partnerin tuaj, veçanërisht nëse merreni me një gjë të caktuar së bashku. Nëse jetoni së bashku, përpiquni të dizajnoni një hapësirë të shtëpisë dhe ta afroni me nevojat tuaja, pasi kjo do t’ju afrojë më shumë. Nëse jeni të lirë ka shumë gjasa që të takoni një person që do t’ju tërheqë interesin dhe do t’ju japë ngjyra këtyre ditëve. Ky person mund të shfaqet edhe në mjedisin tuaj të punës.
Puna dhe Ekonomia: Hyrja e Marsit në shenjën e Akrepit më 30/10 përuron një periudhë e cila do të ketë mjaft lëvizshmëri në punë dhe disa takime biznesi. Nëse jeni të përfshirë në tregti, duket se do të keni ide të reja që mund të ndihmojnë në punë. Disa ditë të kësaj jave mund të jenë më kërkuese përsa i përket vëllimit të angazhimeve, ndaj drejt fundit të javës armatoseni me durim.

PESHORJA
Meqense per juve te shenjes se Peshores, keni arritur në javën e fundit të një muaji, e cila ishte mjaft kërkuese për ju dhe me shumë gjasa të vinte në provë qëndrueshmërinë tuaj, veçanërisht në fushën e marrëdhënieve ndërpersonale. Marsi lë shenjën e tij të zodiakut dhe kalon në shenjën që tradicionalisht sundon -Akrepin- më 30/10. Ky ndryshim do t’ju japë frymë pasi ngadalë do të vini re se situatat që mund të kenë krijuar stres, nerva dhe tension në të kaluarën, do të fillojnë të normalizohen. Pozicioni i ri i Marsit tregon se fillon një periudhë kur mund të ketë më shumë shpenzime, por varet nga ju që të mos lejoni që të ndodhë.
Dashuria: Fakti që Marsi në fund të javës do të largohet nga shenja juaj e horoskopit tregon se kjo është një javë që mund të ketë disa tensione dhe keqkuptime, por kjo situatë nuk do të zgjasë shumë. Gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Shigjetarit me Jupiterin tek Ujori do të ndodhë pikërisht më 28/10 dhe do të ndihmojë situatën në një marrëdhënie personale e cila mund të ketë qenë mjaft e vështirë kohët e fundit. Nëse jeni të lirë, ka mundësi të afroheni me një person që tashmë është pranë jush, por duket se këto ditë ai do të jetë edhe më afër jush.
Puna dhe Ekonomia: Kjo javë mund të ketë më shumë vrap për çështjet e punës dhe do t’ju kërkohet sërish të tregoni durim. Mbani në mend se këto ditë mund të jenë kërkuese, por së shpejti kjo do të ndryshojë dhe do të jenë një gjë e së kaluarës. Kushtojini më shumë vëmendje disa çështjeve që kanë të bëjnë me pjesën financiare të një çështjeje profesionale, pasi këto duket se kanë kërkesa të veçanta.

AKREPI
Duket se kjo javë per juve te shenjes se Akrepit sjell edhe një ngjarje të rëndësishme astrologjike. Bëhuni gati për të pritur Marsin në shenjën tuaj të zodiakut nga data 30/10, një pozicion shumë pozitiv për juve pasi nuk duhet të harrojmë që Marsi ishte sundimtari juaj tradicional përpara zbulimit të Plutonit. Pra, nga pozicioni i tij i ri ai do të forcojë rezervat tuaja mendore të cilat do t’ju ndihmojnë të përballeni me situata të vështira. Gjithashtu do t’ju ofrojë forcë dhe qëndrueshmëri, dy elementë shumë të dobishëm për ju. Në të njëjtën ditë me ndryshimin e Marsit do të realizohet katerkendeshi i Diellit që është në shenjën tuaj me Saturnin në Ujor. Mund të ketë një distancë me disa kende të njohura, përpiquni të shmangni lëvizjet që mund ta përforcojnë këtë skenar.
Dashuria: Java mund të fillojë me një humor të plogësht dhe mund të mos keni shumë oreks për t’u marrë me çështje që kanë të bëjnë me jetën tuaj personale, por me kalimin e ditëve – dhe veçanërisht në fund të javës me lëvizjen e Marsit në shenjën tuaj të zodiakut – kjo do të ndryshojë. Nëse jeni në një lidhje, gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Shigjetarit me Jupiterin në Ujor (28/10) do të ndihmojë për të zgjidhur disa keqkuptime që mund të lindin mes jush dhe partnerit gjatë këtyre ditëve. Nëse jeni të lirë, mund të mendoni se është koha për të ndërmarrë veprime për të kontaktuar një person që ju intereson, diçka që do të bëhet më intensive nga java e ardhshme.
Puna dhe Ekonomia: Disa çështje që lidhen me punën mund t’ju duken konfuze këto ditë, ndaj jepini pak kohë, pasi duket se ndërsa Marsi kalon në shenjën tuaj të zodiakut në fund të javës, ato do të fillojnë të pastrohen. Nga java e ardhshme do të keni një pamje më të mirë të tyre si dhe disa çështje që kanë lëvizur në prapaskenë së fundmi.

SHIGJETARI
Këtë javë Afërdita që është në shenjën tuaj të zodiakut do të takohet përmes një kendi të favorshme gjashtëkëndore Jupiterin në Ujor dhe kjo do të ndodhë pikërisht më 28/10. Këto ditë do të jenë të dobishme për të promovuar disa nga idetë tuaja, për të përmirësuar disa çështje personale dhe profesionale, me shumë mundësi do të gjeni një avantazh në një keqkuptim që mund të ketë ekzistuar me një person të afërt. Një kusht për të marrë këto “dhurata” është t’i shihni gjërat ashtu siç janë në të vërtetë dhe jo siç i imagjinoni se mund të jenë. Më 30/10 Marsi do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe nga pozicioni i tij i ri do të thotë një periudhë e cila ka shumë të ngjarë të ketë sfond të mjaftueshëm,
Dashuria: Aspekti favorizues i Afërditës/Jupiterit tregon se një lidhje romantike mund të zhvillohet në favorin tuaj këto ditë dhe edhe nëse jeni në një lidhje, duket se disa persona në mjedisin tuaj të përbashkët do të luajnë një rol kyç në të. Nëse jeni të lirë këtë javë komunikimi do të jetë shumë i dobishëm për të kontaktuar dikë që ju intereson. Nevojat tuaja emocionale do të jenë në plan të parë, por kjo nuk duhet t’ju shqetësojë, pasi do t’ju vendosë në procesin e gjetjes së një mënyre për t’i shprehur ato.
Puna dhe Ekonomia: Çështjet që janë shfaqur në punë dhe mund t’ju kenë shkaktuar stres në të kaluarën, duket se mund të zgjidhen brenda këtyre ditëve. Qëndrimi që do të mbani ndaj gjërave do të luajë rolin e tij në zgjidhjen e tyre dhe sa më pozitivisht t’i qaseni, aq më lehtë do të jetë të shihni zgjidhjet që mund të shfaqen. Nga fundi i javës do t’ju duhet të jeni të kujdesshëm për zbulimet në lidhje me planet e biznesit dhe çështjet e punës.

BRICJAPI
Fillon një javë në të cilën do të merreni me disa çështje që lidhen me sektorin financiar. Gjashtëkëndëshi i Aferdites në shenjën e Shigjetarit me Jupiterin tek Ujori do të zhvillohet pikërisht në datën 28/10, gjë që tregon se në gjysmën e parë të javës do të ketë një kenaqesi “supriz” përsa i përket rregullimeve financiare. Ka shumë mundësi që të bëni disa blerje që kushtojnë ose ka po aq të ngjarë që të vendosni t’i bëni dhurata më të dashurve tuaj, në çdo rast duhet të jeni pak më të kursyer me shpenzimet që “portofoli të mos boshatiset”. Më 30/10 Marsi do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe nga pozicioni i tij i ri do të jetë shumë më miqësor me ju. Do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje pjesës së miqësisë dhe çështjeve që përfshijnë ate,
Dashuria: Nevojat tuaja emocionale do të jenë në plan te pare këtë javë dhe do të jenë ato që do ju motivojnë të merrni vendime për një njohje që mund të ketë lindur së fundmi, diçka që do të sjellë zhvillime për ju që jeni të lirë. Nëse jeni në një lidhje ka shumë të ngjarë që të kërkoni mënyra për të kaluar momente relaksuese me partnerin tuaj dhe të bëni gjëra që i pëlqejnë të dyve. Një shëtitje në një vend të preferuar, një darkë për dy persona apo edhe një gotë verë me miqtë, duket se janë disa nga gjërat që do të kërkoni këto ditë.
Puna dhe Ekonomia: Shumica e diskutimeve në punë këtë javë duket se janë për çështje të së kaluarës dhe gërmimi i tyre mund të krijojë të dhëna të reja në to. Pjesa financiare e një çështjeje biznesi do ju shqetësojë po aq me aspektin favorizues mes Afërditës/Jupiterit ka shumë gjasa që të dilni fitimtar nëpërmjet ndonjë lëvizjeje që do të bëni apo një marrëveshjeje “të fshehtë”.

UJORI
Per juve te shenjes se Ujorit këtë javë do të ketë mundësi për të vjedhur pak kohë për t’u angazhuar në disa aktivitete që dëshironi, për të parë të dashurit tuaj dhe për të pirë një kafe me miqtë tuaj. Gjashtëkëndëshi i Afërditës që është në shenjën e Shigjetarit me Jupiterin në shenjën tuaj do të zhvillohet pikërisht në datën 28/10 dhe do të vini në plan të parë nevojat tuaja. Për këtë arsye duket se kjo javë do të ecë me ritme më të ngadalta, pasi do të vendosni të shpenzoni kohë për atë që dëshironi të bëni. Në datën 30/10 katerkendeshi i Diellit i vendosur në Akrep me Saturnin në shenjën tuaj të zodiakut mund t’ju bëjë kritikë, madje edhe me të dashurit tuaj.
Dashuria: Gjashtëkëndëshi Afërditë/Jupiter tregon se këtë javë nuk keni nevojë të bëni ndonjë gjë të veçantë për të kaluar momente të bukura me partnerin, për sa kohë që i kushtoni pak kohë ekskluzivisht vetes dhe gjërave që doni. Në fund të javës shmangni “gumin” e kritikave, të cilat mund të krijojnë distancë mes jush dhe të ndikojnë në gjithë atmosferën e mirë. Nëse jeni të lirë, duket se një person që do të tërheqë interesin tuaj do të bëjë paraqitjen e tij dhe për këtë do të jenë “përgjegjës” disa “miq të përbashkët”.
Puna dhe Ekonomia: Puna nuk përfundon asnjëherë kështu dhe këtë javë do të ketë disa detyrime profesionale, të cilat ju presin për t’u zgjidhur. Punët dhe përgjegjësitë nuk do ndryshojnë por do ndryshoni mënyrën se si i trajtoni, pasi duket se nuk dëshironi të futeni në procese që do të krijojnë stres. Mos harroni se nga java e ardhshme do të nisë një periudhë më kërkuese për sa i përket punës, e cila mund të ketë detyrime shtesë, por do të ketë edhe mundësi të reja për ju.

PESHQIT
Këtë javë duket se do të preferoni të kurseni kohë për të parë të dashurit tuaj, familjen tuaj ose thjesht për të qëndruar në shtëpi dhe për të pushuar. Gjashtëkëndëshi mes Afërditës në shenjën e Shigjetarit dhe Jupiterit te Ujori do të zhvillohet pikërisht në datën 28/10 dhe do t’ju krijojë nevojën që t’i jepni përparësi vetes dhe asaj që dëshironi të bëni. Më 30/10 Marsi do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe nga pozicioni i tij i ri tregon se fillon një periudhë aktive, e cila do të krijojë nevojën që ju të merreni me gjëra të reja dhe të zgjeroni horizontet tuaja shpirtërore.
Dashuria: Këtë javë duket se me vetëdije do të qëndroni larg “zhurmave ” nëse jeni në një lidhje do preferoni të kaloni kohë me partnerin dhe të qëndroni larg detyrimeve sociale. Ndarja e kohës do të jetë shumë e dobishme, pasi duket se do të ngrohë marrëdhënien tuaj. Nëse jeni të lirë në gjysmën e dytë të kësaj jave do të vini re se do të ketë lëvizshmëri në fushën romantike. Një person në mjedisin tuaj më të gjerë do të fillojë të afrohet gjithnjë e më shumë me ju.
Puna dhe Ekonomia: Disa nga përgjegjësitë e punës që do të lindin këtë javë mund t’ju krijojnë stres, por duket se do ia dilni t’i përmbushni. Gjashtëkëndëshi Afërditë/Jupiter është një aspekt i favorshëm i cili do të ndikojë edhe në mënyrën se si përballeni me situatat që krijojnë emocione negative. Mendimi pozitiv në afrimin e këtyre situatave do të ndihmojë shumë në zgjidhjen e tyre.

Për më shumë detaje mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun Jorgo Pulla: Tel. 0699464446 ose pranë websajtit www.astrologu.al

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.