Çfarë tregojnë tanket ruse me shenjën “V” në kufi me Poloninë? Zbardhet misteri i Putinit

Situata mes Rusisë dhe Ukrainës vazhdon të mbetet e tensionuar.

Me anë të një postimi në “Twitter”, një zyrtare shkruan se të gjitha pajisjet ruse janë të shënuara me shkronjën V, si kërcënim nga Putini për NATO-n.

Postimi i plotë:

Duke vendosur trupa në kufirin me Poloninë, Putin dëshiron të kërcënojë edhe NATO-n.

Brest, #Bjellorusi, pak kilometra nga kufiri me Poloninë, shteti i NATO-s.

Të gjitha pajisjet janë të shënuara me shkronjën V. Ne po kërkojmë nga bjellorusët të na dërgojnë informacione trupa.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.