Champions League/ Ballkani triumfon me përmbysje në Andorra, Decic pëson disfatë të thellë

champions league ballkani triumfon me permbysje ne andorra decic peson disfate te thelle
champions league ballkani triumfon me permbysje ne andorra decic peson disfate te thelle

Këtë mbrëmje u luajtën disa nga ndeshjet e para të turit të parë kualifikues Champions League. Skuadra shqiptare e Malit të Zi, Decic pësoi disfatë 3-0 ndaj TNS në Uells, takim ky që u luajt në “Park Hall”. Dopieta e Young dhe goli i Davies i siguruan TNS-së një sukses të rëndësishëm, duke bërë kështu që të shkojnë të qetë në aktin e kthimit.

Ballkani ka triumfuar ndaj Santa Colomës në Andorra, me shifrat 1-2. Ekipi i Ilir Dajës pësoi gol në minutën e 21-të me El Ghazoui, ndërsa përmbysi shifrat me Emerllahun dhe Karricën. Kështu, kampionët e Kosovës shkojnë më të qetë, në aktin e kthimit.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Spread the love

Similar Posts