Champions League/ Spikat supersfida Juventus-Çelsi, ja 8 përballjet e ditës së sotme

Do të zhvillohen mbrëmjen e sotme 8 përballjet e dyta të vlefshme për grupet e Ligës së Kampioneve. Gjithçka do të startojë me 2 sfidat e orës 18:45, ku Atalanta do të presë kampionët e Zvicrës, Jang Bojs, ndërkohë që Zenit do të ndeshet me Malmon.

champions

Spektakli do të kulmojë në orën 21:00, ku spikat kryendeshja mes Juventusit dhe Çelsit, që do të zhvillohet në Torino. Gjithashtu në fushë do të zbresin skuadra të tjera prestigjioze si Bajern Mynih, Mançester Junajdit dhe Barcelona, që do të kërkojnë triumfin, për të mos e komplikuar kualifikimin në fazën e grupeve.

PËRBALLJET E SOTME: 

Grupi E:

Bajern Mynih – Dinamo K. 21:00

Benfika – Barcelona 21:00

Grupi F:

Atalanta – Jang Bojs 18:45

Man.Junajtid – Vijareal 21:00

Grupi G:

Salzburg – Lilë 21:00

Volfsburg – Sevija 21:00

Grupi H:

Zenit – Malmo 18:45

Juventus – Çelsi 21:00

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.