CHAMPIONS/ Short i tmerrshëm për Interin, PSG kundër Realit të Madridit. Ja të gjitha sfidat

Ka përfunduar për së dyti herë shorti i Champions-it ku u mbajt në Nion të Zvicrës.

champions shorti

U zhvillua për herë të dytë sepse në shortin e parë UEFA gaboi me goglat ku Mançester Junajtid ishte vendosur në vazon e gabuar.

Sfida më e rëndësishme është ajo mes Interit dhe Liverpulit, ku kjo sfidë rikthehet të luhet sërish në këtë fazë që nga sezoni 2007/2008, ku në atë kohë u kualifikuan anglezët.

Juventusi ka peshkuar skuadrën e Vijarealit. Atletiko e Madridit dhe Mançester Junajtid do të masin së bashku forcat. PSG-ja do të ndeshet në një supersfidë ndaj Realit të Madridit.

Kampionët e Çelsit do të përballen ndaj Lilës. Benfika me Ajaksin, Bajerni ka një short të lehtë ndaj Salcburgut. Dhe Mançester Siti luan ndaj Sportingut të Lisbonës.

NDESHJET E FAZËS SË 1/8-ve NË CHAMPIONS –

bandicam 2021-12-13 15-15-59-611

SALCBURG – BAJERN MYNIH

SPORTING LISBON – MANÇESTER SITI

BENFIKA – AJAKS

ÇELSI – LILË

ATLETIKO MADRID – MANÇESTER JUNAJTID

VIJAREAL – JUVENTUS

INTER – LIVERPUL

PSG -REAL MADRID

Skuadrat e vazos së parë janë: Ajaksi, Bajerni i Mynihut, Juventusi, Liverpuli, Lilë, Mançester Siti, Mançester Junajtid dhe Reali i Madridit.

bandicam 2021-12-13 15-07-03-650

Skuadrat e vazos së dytë janë: Atletiko i Madridit, Benfika, Çelsi, Interi, PSG, Salcburgu, Sportingu i Lisbonës dhe Vijareali.

bandicam 2021-12-13 15-07-22-959

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.