“Charlie Hebdo” satirë me skandalin në familjen mbretërore, revista krahason Meghan me George Floyd

FRANCE

Revista satirike franceze Charlie Hebdo është kritikuar pasi publikoi një kopertinë mjaft të diskutueshme, ku krahason përmes karituarave rastin e Policit me Gerige Floyd në SHBA me situatën në Pallatin Mbretëror në Britani mes Mbretëreshës Elisabetë dhe bashkëshortes së princit Harry, Meghan Markle.

Mbretëresha Elisabetë shfaqet duke i vënë gjurin në qafë bashkëshortes së princit Harry, Meghan Markle, e shoqëruar me titullin: Përse Meghan u largua nga Pallati Mbretëror? Ndërsa Meghan shfaqet e shtrirë në tokë, ashtu sikurse George Floyd, duke thënë: Sepse nuk mund të merrja më frymë!

Shumë përdorues të mediave sociale janë shprehur se kjo kopertinë tregon racizën dhe është tërësisht e pakëndshme. Kjo vjen pas intervistës së Meghan Markle dhe princit Harry me Oprah Ëinfrey ku u shprehën se një anëtar i familjes mbretërore kishte pyetur për ngjyrën e fëmijës së tyre Archie teksa ajo ishte shtatazënë. Madje Meghan u shpreh se kishte pasur momente kur do të donte t’i jepte fund jetës së saj. Kjo solli reagimin e pallatit mbretëror duke u shprehur se i kanë marrë seriozisht këto deklarata por do t’i adresojnë privatisht.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.