Chelsea e kërkon për 175 milionë euro, Halaand do të vazhdojë të qëndrojë te Borussia e Dortmund

Lajmin e ka konfirmuar drejtori ekzekutiv i klubit gjerman dhe një nga personat me më shumë peshë në vendimmarrje tek Borussia, Hans Joachim Ëatzke.

“Nuk dua ta zgjas shumë. Erling Halannd këtë sezon do të jetë lojtar i Borussia Dortmundit”, tha ai.

Haaland është pjesë e Dortmundit që një sezon e gjysmë, ku ka shënuar 57 gola në 59 ndeshje.

Raportohet se për shërbimet e tij po insiston Chelsea dhe madje ka bërë gati 175 milionë euro, shifër që vet lojtari ditë më parë tha se shpreson të mos jetë e vërtetë; “Janë shumë para për një lojtar”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.