Çikalleshi vazhdon të shkëlqejë, tjetër gol për sulmuesin kuqezi


Lajmet se Koniaspor mund të afrojë një sulmues të ri duket se kanë motivuar edhe më shumë Sokol Çikalleshin. Ndërsa klubi po kërkon një okazion në merkato, futbollisti i përfaqësueses vazhdon të shënojë dhe nuk duket se ka ndër mend të ndalet.

cikalleshi cekici

Edhe në miqësoren e sotme ndaj Alaniaspor, i rreshtuar titullar, Çikalleshi ka treguar që në start se nuk do të lëshojë vendin në rreshtim. Ai la vulën e tij në këtë ndeshje me një gol që në minutën e 13 duke i dhënë avantazhin Koniasporit në një ndeshje ku edhe Çekiçi ishte titullar.

Sfida u mbyll me rezultatin 3-1 për Koniaspor, që zhvilloi një lojë shumë të mirë e vazhdon me formën e shkëlqyer në këtë periudhë pasi ka fituar tre miqësoret e fundit radhazi.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com