COVID-19, Argjentina zgjat kufizimet

Presidenti argjentinas Alberto Fernandez ka vendosur të zgjasë deri më 25 qershor kufizimet shëndetësore kundër COVID-19, në një përpjekje për të frenuar përhapjen e virusit që ka infektuar tashmë më shumë se katër milionë persona në vend.

“Ne do tĂ« zgjasim vendimin qĂ« kemi marrĂ« tashmĂ«â€, tha kreu i shtetit gjatĂ« njĂ« ceremonie nĂ« njĂ« qendĂ«r shĂ«ndetĂ«sore.

“SĂ« shpejti do t’i paraqesim njĂ« ligj Parlamentit nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« tĂ« biem dakord pĂ«r masat e reja qĂ« duhen marrĂ« pĂ«r tĂ« trajtuar pandeminĂ«â€, shtoi ai.

Kufizimet pĂ«rfshijnĂ« shtetrrethimn e natĂ«s, pĂ«rdorimin e transportit publik vetĂ«m pĂ«r punonjĂ«sit thelbĂ«sorĂ« dhe arsimin virtual nĂ« shkolla. // ATSH 

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *