COVID-19/ Bashkimi Evropian ndihmon Indinë me pajisje mjekësore

Bashkimi Evropian ka njoftuar të enjten se pesë shtete anëtare kanë dërguar ndihma mjekësore për Indinë që po përballet me valën shkatërruese të pandemisë së koronavirusit.

BE-ja ka dërguar gjeneratorë për të ndihmuar spitalet në furnizimin me oksigjen.

Përveç gjeneratorëve, pesë shtetet e BE-së kanë dërguar edhe ventilatorë, ilaçe antivirale dhe remdesivir.

India ka shënuar të enjten një tjetër shifër enorme, kur konfirmoi 379 mijë raste të reja të infektimit, duke e çuar kësisoj bilancin e përgjithshëm të të infektuarve në 18.3 milionë raste. Kjo shifër është njëherësh më e larta ditore e raportuar në gjithë botën.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *