Covid-19/ Britania e Madhe heq 47 vende nga ‘lista e kuqe’, vetëm 7 shtete e kanë të ndaluar të kalojnë në kufirin britanik

Lista e kuqe e udhëtimit e Anglisë do të reduktohet nga 54 vende në vetëm shtatë. Lajmi u bë i ditur nga thotë Sekretari i Transportit.

Kjo do të thotë që njerëzit që vijnë nga Afrika e Jugut, Meksika dhe Brazili, ndër të tjera, nuk do të kenë më nevojë për karantinë.

Udhëtarët e vaksinuar plotësisht në Angli nga 37 vende të reja do të kenë gjithashtu më pak kërkesa për hyrje. Rregullat e distancës sociale do të hiqen për baret dhe restorantet në Irlandën e Veriut nga 31 tetori. Klubet e natës gjithashtu do të jenë në gjendje të rihapen që nga ajo datë Ndërsa mbajtja e maskave mund të kthehet në shkollat ​​e Anglisë sipas planeve të paparashikuara.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.