COVID-19/ Britania e Madhe vaksinon gjysmën e popullsisë së rritur: Ministri i Shëndetësisë: Një histori suksesi kombëtare

BRITANI E MADHE

Britania e Madhe njoftoi se ka arritur një sukses të madh në lidhje me vaksinimi e popullsinë së rritur, ndaj Covid-19. Matt Hancock me anë të një postimi në Twitter.

Ai njoftoi se gjysma e popullsisë së saj tashmë e ka marrë të paktën një dozë të vaksinës, duke u bërë shteti i parë në botë që regjistron një sukses të tillë, në luftën kundër pandemisë.

“Jam shumë krenar t’ju lajmëroj se kemi vaksinuar gjysmën e popullsisë së Britanisë së Madhe. Vaksina është një histori suksesi kombëtare dhe është zgjidhja e vetme për të dalë nga pandemia e Covid-19-shkroi të Twitter.

Një ditë më parë, kryeministri britanik Boris Johnson ka marrë live, dozën e parë të vaksinës së AstraZeneca, duke I kërkuar qytetarëve që të mos hezitojnë por të bëjnë të njëjtën gjë.

56 vjecari e bëri vaksinën në të njëjtin spital ku ishte i shtruar thuajse një vit më parë, kur u infektua me Covid-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.