COVID-19, Bullgaria vazhdon lehtësimin gradual të kufizimeve

Bullgaria hapi qendrat tregtare në kuadër të një lehtësimi gradual të kufizimeve antiCOVID-19.

Sidoqoftë, maskat janë të detyrueshme për blerësit, të cilët gjithashtu duhet të qëndrojnë të paktën 1,5 metra larg, sipas rregullave të distancimit shoqëror.

Qendrat tregtare u mbyllën pothuajse katër javë më parë, ndërsa vendi po luftonte me një valë të tretë të infeksioneve Covid-19.

Gjithashtu, edhe pub-et do të lejohen t’u shërbejnë klientëve në ambientet e brendshme.

Bullgaria vendosi një bllokim të pjesshëm më 22 mars kufizimet e të cilit priten të hiqet me faza, deri në fund të prillit.//ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *