Covid-19, ECDC: Europa në “nivel të lartë ose shumë të lartë” rreziku nga varianti “Omicron”

Niveli i rrezikut i lidhur me variantin Omicron për BE-në është “i lartë ose shumë i lartë”. Kështu shkruan ECDC, Qendra Evropiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve, në një raport të përhapur mbi llojin e ri të Covid të zbuluar në Afrikën Jugore.

Për shkak të variantit Omicron, ECDC shpjegon se, rekomandohet shumë që në këtë fazë të hershme të shmanget udhëtimi në dhe nga zonat e njohura të prekura.

(BlakanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.