Covid 19, Gjermania përjashton Italinë nga lista e zonave të rrezikut

Duke filluar nga e diela e ardhshme, Italia nuk do të konsiderohet më si një zonë rreziku COVID-19 për Gjermaninë, njoftoi Instituti “Robert Koch”.

Personat që hyjnë në Gjermani nga Italia në rrugë tokësore nuk do të duhet të respektojnë kufizimet.

Megjithatë, udhëtarët që mbërrijnë me avion do të duhet të paraqesin një test negativ në hyrje.

Vatikani, Republika Çeke dhe një pjesë e Austrisë gjithashtu janë fshirë nga lista e vendeve me rrezik për COVID-19/ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.