Covid 19, Holanda rihap vendet kulturore

Kinematë, muzetë, teatrot dhe restorantet u rihapën sot në Holandë, si një lëvizje e mëtejshme drejt normalitetit që nga fillimi i pandemisë.

Media lokale raportoi se lehtësimi i mirëprit me entuziazëm nga banorët.

Në restorante tani mund të shërbehet edhe në ambientet e brendshme, megjithatë numri i klientëve është ende i kufizuar.

Disa vende organizuan ceremoni për të shënuar rihapjen, të tilla si Muzeu Van Gogh në Amsterdam.

Kinemaja tradicionale Tuschinski u hap me filmin “The Slag om de Schelde” (Beteja nĂ« Schelde), qĂ« u shfaq premierĂ« nĂ« dhjetor 2020, njĂ« ditĂ« para se kinematĂ« tĂ« mbylleshin pĂ«r shkak tĂ« njĂ« bllokimi tĂ« ri.

Vendet sportive gjithashtu u rihapën dhe orët e hapjes për darkë dhe pije jashtë u shtynë sërish deri në 22:00/ATSH

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *