COVID-19 i ‘përket së shkuarës’, britanikët shfrytëzojnë rrezet e diellit, popullohen plazhet (FOTO)

Edhe pse virusi është ende prezente në të gjithë globin, temperaturat e larta, kanë bërë që britanikët për një moment “ta harrojnë atë”.

Në masë ata kanë mbushur bregdetet e vendit këtë fundjavë, e kanë shijuar rrezet e nxehta të diellit, si edhe freskinë që të ofron deti.

Plazhet janë mbipopulluar këtë të diel, ndërsa vetëm për masa anti-COVID nuk mund të flitet.

Jo vetëm plazhi, por edhe lulishtet e zona të njohura të qyteteve kanë gëluar nga prania e njerëzve.

Sakaq, vlen të përmendet se situata e COVID-19 në Britani të Madhe është më e stabilizuar, kjo për faktin se thuajse gjysma e popullsisë ka marrë vaksinat ndaj virusit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *