COVID-19, Johnson: Vazhdoni të vaksinoheni me AstraZeneca

Kryeministri britanik, Boris Johnson i nxiti britanikët të ndjekin rekomandimet e Autoritetit Shëndetësor Britanik dhe të vazhdojnë të vaksinohen me vaksinën antiCOVID-19 AstraZeneca.

“ËshtĂ« shumĂ« e rĂ«ndĂ«sishme tĂ« vazhdohet nĂ« kĂ«tĂ« rrugĂ«â€, tha kryeministri pĂ«r BBC.

“E qartĂ«, vaksina pati njĂ« ndikim nĂ« trajektoren e virusit”, shtoi ai.

Në total, 37 119 083 milionë persona janë vaksinuar në BM.

Prej tyre 5 496 716 kanë marrë tashmë dozën e dytë.//ATSH

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *