Covid-19/ Kina fillon vaksinimin e fëmijëve nga mosha 3 deri në 11 vjeç

Kina ka filluar vaksinimin e fëmijëve nga tre deri në njëmbëdhjetë vjeç kundër Covid-19. Qeveritë vendore në të paktën pesë provinca të vendit kanë nxjerrë tashmë lajmërime duke njoftuar se të vegjlit duhet të imunizohen.

Në Kinë, 76% e popullsisë mbi 12 vjeç ka përfunduar ciklin e vaksinimit. Autoritetet e Pekinit po vazhdojnë të ndjekin politikën e tolerancës zero ndaj Covid-it dhe të përballen me shpërthime të vogla të virusit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.