COVID-19 kthehet në Wuhan, 7 raste të identifikuara, kërkohet sërish respektimi i rregullave

Covid kthehet në Wuhan, Kinë, pas muajsh mungesë: shtatë punëtorë emigrantë rezultuan pozitivë. Kjo u njoftua nga autoritetet e kryeqytetit të Hubei, ku koronavirusi u identifikua për herë të parë në fund të vitit 2019.

Në Kinë, autoritetet kanë kërkuar respektimin e rregullave anti-Covid, duke përfshirë përdorimin e maskave në publik, distancimin dhe larjen e duarve shpesh.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.