Covid-19, Kuba do të vaksinojë fëmijët nga 2 vjeç me ‘Soberana-2’

Kuba synon të vaksinojë të gjithë fëmijët e moshës 2 vjeç e lart, deri në 18 vjeç, nga shtatori me vaksinën e zhvilluar në laboratorët kubanezë,’ Soberana-2′.

 Qëllimi është që të arrihet 90% e popullsisë së imunizuar deri në dhjetor.

 Testet kanë treguar sigurinë e vaksinës dhe një përgjigje të fortë imune edhe tek të rinjtë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.