COVID-19 mbërrin deri në lartësitë e Everestit, përhapet me shpejtësi në kampin bazë

NEPAL

COVID-19 nuk ka vetëm një shtrirje të gjerë globale, por edhe në lartësi duke kapur edhe malin më të lartë në botë, Everestin.

Në kampin bazë të Everestit janë konfirmuar 17 raste të reja me COVID-19, ndërkohë që janë transportuar tek kryeqytetin Kathmandu.

Në fakt të infektuarit kanë rezultuar pozitivë përpara se të mbërrijnë tek kampi bazë i Everest.

Tashmë frika është për një përhapje më të gjerë në Everest të COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *