COVID-19 në Greqi, 6.154 të infektuar dhe 70 viktima në 24 orët e fundit

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë raportuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 6.154 persona të infektuar me COVID-19.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 70 qytetarë.

Autoritetet njoftojnë se rastet e infektimeve po vijnë në rritje dhe infektimet gjithashtu.

Ata apelojnë që qytetarët të tregojnë kujdes, të aplikojnë vaksinimin dhe të shmangin kontaktet me njerëzit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.