Covid-19 në Greqi/ Regjistrohen 3493 raste të reja me Covid-19, rritet numri i viktimave në 24 orë

Greqia ka regjistruar sot 3,493 raste të reja me Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit 24 persona kanë humbur jetën, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 13,182 vdekje.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë rritur ndjeshëm edhe shtrimet në spital.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *