COVID-19 në Indi, shkon në 4.500 numri i viktimave në një ditë

India raportoi 4,529 viktima të reja të lidhura me COVID-19 të mërkurën në mëngjes, numri më i lartë ditor i vdekjeve që vendi ka parë që nga fillimi i pandemisë.

Kjo është hera e parë që India raporton më shumë se 4,500 vdekje në një ditë të vetme dhe e çon numrin e përgjithshëm të vdekjeve të vendit nga COVID-19 në 283,248, raporton Cnn.

India ka raportuar më shumë se 3,000 vdekje të reja me koronavirus çdo ditë që nga 28 Prilli.

Vendi i Azisë Jugore raportoi 267.334 raste të reja të Covid-19 të mërkurën, ditën e tretë radhazi që ka parë më pak se 300,000 raste mes një vale të dytë shkatërruese të infeksioneve.

Regjistrimi i së mërkurës sjell numrin e përgjithshëm të rasteve të konfirmuara të vendit në 25,496,330, sipas ministrisë indiane të shëndetësisë.
Deri më tani, 185.7 milionë doza vaksinash janë administruar në Indi, me 1,279,896 doza të regjistruara të martën, sipas ministrisë së shëndetësisë

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.