COVID-19 në Itali, 1.516 të infektuar dhe 34 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 1.516 persona të infektuar me COVID-19. Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 34 persona.

Shkalla e pozitivitetit është 1.3%. Sa i përket të shëruarve, ato janë 2.184.

Aktualisht në të gjithë Italinë janë të shtruar 84.106 raste aktive. Në total, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar 4.701.832 të infektuar, ndërsa viktimat janë 1.31.335.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *