COVID-19 në Itali, 1.612 të infektuar dhe 37 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje.

Gjatë 24 orëve të fundit, atje, janë shënuar 1.612 raste të reja me virusin, ndërsa nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 37 qytetarë.

437 pacientë ndodhen të shtruar në repartet e kujdesit intensive, ndërsa në pvionet e zakonshme ndodhen të shtruar 3.032 persona, 41 më shumë se një ditë më parë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.